دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/03/23 استانداراصفهان در دیدار با رییس کمیته سیاست خارجی مجلس صربستان با ایشان:مبنای تفکر ایران، دوستی ، برابری و برادری بین کشورهاست
استانداراصفهان در دیدار با رییس کمیته سیاست خارجی مجلس صربستان با ایشان:مبنای تفکر ایران، دوستی ، برابری و برادری بین کشورهاست
استاندار اصفهان در دیدار رییس کمیته سیاست خارجی مجلس صربستان با ایشان گفت: مبنای تفکر ایران، دوستی ، برابری و برادری بین کشورهاست و ما از تمام کشورهایی که خواهان روابط دوستانه با ایران هستند استقبال می کنیم

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان زارکو ایرادوویچ رییس کمیته سیاست خارجی مجلس صربستان اظهار داشت: با همکاری گروه دوستی ایران و صربستان نمایشگاهی در تهران دایر شده که زمینه گسترش روابط را فرهم کرده است.
وی سطح روابط دو کشور را مطلوب توصیف کرد و افزود: این رو ابط باید در حوزه های اقتصادی و فرهنگی گسترش پیدا کند
رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس صربستان از حمایت ایران از صربستان در جوامع بین المللی قدردانی کرد و گفت: اصفهان دارای ظرفیتهای بزرگی است که می توان با انعقاد تفاهم نامه ای با شهرهای بزرگ صربستان زمینه های فعالیتهای بیشتری را فراهم کرد.
وی از استاندار اصفهان خواست تا با برگزاری نمایشگاهی از ظرفیتهای فرهنگی اصفهان زمینه گسترش روابط را فراهم کنند.
رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس صربستان گفت: ایران از لحاظ مساحت و جمعیت بزرگتر از صربستان است اما بیش از هزار کلمه مشترک داریم که این می تواند در عمیق تر کردن روابط موثر باشد.
استاندار اصفهان هم مبنای تفکر ایران را دوستی و برابری و برادری بین کشورها دانست و تاکید کرد: ما از تمام کشورهایی که خواهان روابط دوستانه با ایران هستند استقبال می کنیم.
دکترعباس رضایی افزود: از آنجا که صربستان عضو اتحادیه اروپا است انتظار می رود در حمایت از حقوق قانونی ایران بویژه در بحث هسته ای  از ایران حمایت کند‌.
وی گفت :در مساله برجام، ایران به تمام تعهدات خود پایبند بود و منتظر اتحادیه اروپاست که اقدامات عملی خود را اجرایی کند اما تا کنون مورد اجرایی  در این خصوص مشاهده نشده است.
استاندار اصفهان یادآورشد : متعهد بودن به معاهدات بین المللی موجبات مودت و دوستی بین ملتها را فراهم می کند ولی در این بین عهد شکنان معاهدات بین المللی جایگاهی بین جوامع ندارند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از آمادگی اصفهان برای برگزاری هفته فرهنگی در صربستان خبر داد و گفت: با تسهیل کردن ورود تورهای گردشگری نیز می توان زمینه گسترش روابط اقتصادی را فراهم کرد.
رضایی درپایان از هیات صربستان خواست تا برای توسعه روابط شرکتهای صربستانی در نمایشگاههای اصفهان حضوری فعال داشته باشند.

گفتنی است در این دیدار هدیه ای به رسم یادبود از سوی استاندار اصفهان به رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس صربستان اهدا شد.

تعداد بازدید: 37
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal