دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/03/23 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان:تحقق مشارکت حداکثری در انتخابات ضروری است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان:تحقق مشارکت حداکثری در انتخابات ضروری است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با بیان اینکه مشارکت و حضور حداکثری آحاد مردم در انتخابات همواره یکی از سفارش‌های رهبر معظم انقلاب بوده است، گفت: تحقق حضور حداکثری مردم برای شرکت در انتخابات تنها در شب انتخابات محقق نمی‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، حیدر قاسمی در همایش بخشداران استان اصفهان در تالار شهروند اظهار داشت: برنامه انتخابات با استعفای کاندیداها آغاز شد و تا پایان تأیید انتخابات از سوی هیأت نظارت ادامه دارد و نباید مساله انتخابات را به همان روز برگزاری انتخابات محدود کرد.

وی با تاکید بر ضرورت جلب اعتماد مردم برای حضور حداکثری در انتخابات اضافه کرد: بخشداران به گزارش‌های کتبی اکتفا نکنند بلکه با حضور در بین مردم، معتمدان و گروه های مرجع فکری از وضعیت مراحل انتخابات رصد میدانی داشته باشند.

قاسمی با اشاره به کاستی‌هایی موجود که به واسطه شرایط دشوار کشور محقق شده است، افزود: کسی که مسئولیتی را پذیرفت، دشواری های آن را قبول کرده و نمی‌تواند به بهانه کمبود کاستی‌ها، برای ادای مسؤولیت تنها به ساعت اداری و امکانات موجود بسنده کند.

وی با اشاره به ضرورت معرفی پروژه‌های عمرانی به مردم، گفت: باید آرامش خاطری برای مردم ایجاد شود زیرا امروز مباحث انتخابات به حوزه نظام کره گره خورد و از همین رو باید به گونه‌ای رفتار کرد که شائبه کاهش مشارکت به وجود نیاید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان با اشاره به کاهش فروش نفت ایران، گفت: در این شرایط دولت با دشواری کشور را اداره می‌کند و امیدواریم شرایط تحریم و مشکلات سیر نزولی پیدا کند و تجربه و چراغ راه ما برای طی این مسیر شود.

وی تاکید کرد: برای تمامی مشکلات راه‌های بسیاری وجود دارد و باید باور کرد عرصه فداکاری و ایثار است و از تمامی توانمندی‌ها و خلاقیت‌های خود استفاده کنیم زیرا راه‌های نرفته بسیاری در ورای هر مشکل وجود دارد و با شناخت از موضوعات و باور و اراده قوی باعث می‌شود بتوانیم حل مشکلات را دنبال کنیم.
قاسمی همچنین به نقش بخشداران به عنوان نزدیک‌ترین مسئول در ارتباط حاکمیت با مردم، تصریح کرد: حوزه مأموریت بخشداران سیاست‌های عمومی کشور و نه سیاست‌های عمومی دولت است که اگر به این نکته توجه شود از بسیاری انحراف از وظایف پیشگیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه ماهیت وظایف بخشدار در امتداد فرماندار و استاندار است، اضافه کرد: در گذشته به اشتباه تصور می‌شد که حوزه وظایف بخشدار، روستاها هستند در حالی که طبق قانون بخشدار باید در محیط‌های شهری نقش‌آفرینی کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: به بخشدار به عنوان عضو اجرایی نگاه می‌شود در حالی که قرار نیست بخشدار راساً کار بنیاد مسکن یا جهاد کشاورزی را انجام دهد، اگرچه فعالیت‌های عمرانی و اجتماعی لازم و ملزوم یکدیگر هستند و اگر در حوزه‌های عمرانی به خوبی فعالیت کنیم رضایت اجتماعی را به همراه خواهد داشت.

همایش بخشداران اصفهان با هدف بررسی سیاست‌های پیش رو برای اداره روستاها پنجشنبه در مرکز همایش‌های شهروند اصفهان با حضور 50 بخشدار این استان برگزار شد.

تعداد بازدید: 100
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal