دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/03/23 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان:بخشداران باید استفاده از ظرفیت‌های گردشگری را دنبال کنند
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان:بخشداران باید استفاده از ظرفیت‌های گردشگری را دنبال کنند
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان گفت: بخشداران باید استفاده از ظرفیت‌های گردشگری را دنبال کنند، بیشتر فضاهایی که در گذشته بدون استفاده بودند امروز به منبع درآمد تبدیل شده‌اند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، مهندس حجت‌اله غلامی صبح امروز در همایش بخشداران استان اصفهان با موضوع سیاست‌های پیشرو در چگونگی اداره روستاها اظهار کرد: اگر بخواهیم در انتخابات آینده مشارکت حداکثری را رقم بزنیم باید در این فرصت 8 ماهه با ارائه کارهایی رضایت عمومی را ایجاد کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان ادامه داد: در همین راستا باید پروژه‌های ناتمام تکمیل و نیازهای مردمی تبدیل به پروژه شوند تا مردم بدانند که این طرح‌ها در برنامه‌های آتی لحاظ خواهند شد.

غلامی افزود: در سیل‌های ابتدای سال توانستیم ضمن ایفای نقش به عنوان معین استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان وظایف استانی را نیز به خوبی انجام دهیم.

وی با اشاره اشتغال مبتنی بر کسب درآمد با شغل موازی گفت: در کنار شغل اصلی روستائیان که کشاورزی و دامپروری است باید ایجاد شغل‌های مکمل به صورت سایت‌های کارگاهی با استفاده از امکانات فراهم شده مانند زمین‌های منابع طبیعی پیگیری شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان اضافه کرد: بخشداران باید استفاده از ظرفیت‌های گردشگری را دنبال کنند، بیشتر فضاهایی که در گذشته بدون استفاده بودند امروز به منبع درآمد تبدیل شده‌اند و بخشداران می‌توانند سایت‌های گردشگری در کنار مناطق حفاظت‌شده ایجاد کنند.

سعید رضا جندقیان هم در این همایش افزود: سوء استفاده و استفاده نابجا از دو واژه "توسعه" و "تغییر رویکرد" موجب ضعف این دو کلید واژه و از بین رفتن حساسیت ها نسبت به جایگاه آن شده است.

وی با بیان اینکه برای تحقق توسعه فهم مشترک لازم است، ادامه داد: متاسفانه در بسیاری موارد فهم مشترکی از مفهوم توسعه وجود ندارد که نتیجه آن ارتقای شأن و کرامت انسانی، عدالت اجتماعی و تغییر نگاه به جامعه خواهد شد.

معاون امور دهیاری های سازمان دهیاری ها و شهرداری های کشور با اشاره به جایگاه برنامه ریزی در توسعه، اظهارداشت: برنامه دقیق شامل مطالعه گذشته، گزارش وضع موجود، برنامه نویسی برای آینده و رعایت بهترین زمان اجرای برنامه است و ارائه طرح ها و ایده هایی که فاقد این چهار عنصر باشد نمی تواند ما را در رسیدن به هدف موفق سازد.

تعداد بازدید: 118
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal