دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/07/18 استاندار اصفهان خبرداد:  افزایش 21 درصدی کشف و دستگیری سوادگران مرگ نسبت به سال گذشته
استاندار اصفهان خبرداد: افزایش 21 درصدی کشف و دستگیری سوادگران مرگ نسبت به سال گذشته
استاندار اصفهان خوشبختانه در اصفهان کشف و دستگیری سودگران مواد مخدر در سال 98 نسبت به سال گذشته 21 درصد افزایش داشته است اما لازم است در مبارزه با موادمخدر، هوشیاری کامل خود را همواره حفظ کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر عباس رضایی در نشست تخصصی آموزشی روش‌های شناسایی اموال قاچاقچیان مواد مخدر در تالار برق منطقه ای اصفهان با حضور سعید عمرانی معاون دادستان کل کشور در مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان یافته اظهار داشت: 75 درصد کشفیات تریاک و 30 در کشفیات هروئین در ایران صورت می گیرد که آمار نگران کننده ای است.

وی ادامه داد:قاچاق مواد مخدر، سالانه 200هزار میلیارد تومان به اقتصاد کشور ضرر زده و آسیب های اجتماعی متعددی نیز برای مردم ایجاد کرده است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه برای پیدا کردن راهکارهای اساسی در خصوص قاچاق مواد مخدر نیاز به اتاق فکر داریم، گفت: معتقدم برنامه ریزی و استراتژی خاصی برای مبارزه با مواد مخدر باید اجرا شود زیرا قاچاقچیان هوش سیاه دارند و از آن برای تولید، توزیع و انتقال مواد مخدر بهره می گیرند.

وی اضافه کرد: ایران بهترین مسیر را برای ترانزیت و قاچاق مواد مخدر به کشورهای اروپایی را دارد که سود سرشار این کار باعث شده تا قاچاقچیان به این امر علاقه زیادی داشته باشند.

رضایی تاکید کرد: گردش مالی قاچاق مواد مخدر در دنیابه رقمی بالغ بر1500میلیارد دلار می رسد که این موضوع پول شویی های گسترده را نیز به دنبال خود دارد.

وی افزود: خوشبختانه در اصفهان کشف و دستگیری سودگران مواد مخدر در سال 98 نسبت به سال گذشته 21 درصد افزایش داشته است اما لازم است در مبارزه با موادمخدر، هوشیاری کامل خود را همواره حفظ کنیم.

استاندار اصفهان تصریح کرد: در این نشست ها و جلسات مشابه آن باید روش ها و راهکارهای نوین مبارزه با مواد مخدر احصا شود و آموزش ضابطان برای شناسایی و توقیف اموال مجرمانه جدی تر پیگیری گردد.

وی اضافه کرد: تقویت و تجهیز متولیان مبارزه با مواد مخدر نیز ضروری ات علاوه بر آن باید همکاری و هماهنگی بین دستگاه های اجرایی مرتبط بیشتر شود.

رضایی خاطرنشان کرد: دقت عمل در امور و به کار گیری روش های نوین بانکداری برای جلوگیری از پولشویی به روز رسانی قوانین مرتبط با مبارزه با مواد مخدر با توجه به تجارب دیگر کشورها در این خصوص، باید مورد توجه قرار گیرد.

تعداد بازدید: 127
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal